جزئیات محصول      محصولات » اسید سیتریک مونو هیدرات و اسید سیتریک خشک (وارد کننده جهان شیمی )

اسید سیتریک مونو هیدرات و اسید سیتریک خشک (وارد کننده جهان شیمی )


جهان شیمی اسید سیتریک آبدار و اسید سیتریک خشک خوراکی از کشور چین  وارد مینماید که میتوانید جهت کسب اطلاعات در مورد خرید با تلفنهای شرکت جهان شیمی 88317033-88848547 و یا با مدیریت فروش مهندس شناسی 09121576285 حاصل فرمائید.

اسید سیتریک   ( Citric Acid  ) یا جوهر لیمو یکی از اسیدهای آلی است که در لیموترش و پرتقال وجود دارد. یکی از عمده ترین کشورهای تولید کننده کشور چین میباشد .اسید سیتریک در صنایع نوشابه ، آبمیوه ، آرایشی و بهداشتی و داروئی ... استفاده میگردد و سیتریک علاوه بر طعم دهندگی باعث تنظیم PH نیز میشود .

اسید سیتریک خوراکی در دو نوع مونوهیدرات ( سیتریک آبدار ) و آن هیدروز ( سیتریک خشک یا بدون آب ) بصورت پودر کریستال تولید شده و اسید سیتریک یا جوهر لیمو عموما در کیسه های کاغذی و پلی پروپیلنی چند لایه بسته بندی میگردد و به فروش میرسد. 

 

جوهر لیمو در قرن هشتم میلادی توسط جابربن حیان شیمیدان ایرانی کشف شد . در سال 1784 میلادی توسط یک شیمیدان سوئدی به نام کارل ویلملم از آب لیمو ترش جداسازی شد.

 

امروزه بیشتر سیتریک اسید مورد نیاز در جهان به روش زیست فناوری ( نوع خاصی از کپک اسپرژیل می تواند مواد قندی را در شرایط ویژه ای به آن تبدیل نماید) تولید می گردد.

 

جوهر لیمو (سیتریک اسید) یکی از اسیدهای آلی است که در اکثر مرکبات به ویژه در لیموترش، انار ترش و پرتقال یافت می شود. فرمول مولکولی آن C6H8O7 می باشد. به عنوان ماده نگه دارنده در برخی از مواد غذایی و چاشنی مناسب برای ایجاد مزه ترش در غذاها، نوشابه ها و آب میوه ها  کاربرد دارد.

 

از جوهر لیمو در صنایع آرایشی، بهداشتی و داروئی نیز استفاده می‌گردد و مقداری خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد.

اسید سیتریک

در صنایع غذایی کاربردهای گوناگونی دارد . تولیدترشیجات یا چاشنی های غذایی گوناگونی از کاربردهای ان است . اسید سیتریک به مواد غذایی گوناگون طعم دلپذیری می دهد و مانع از فعالیت میکروب ها و باکتری ها در غذاها می شود . همچنین از اسید سیتریک در تنظیم پی اچ مواد غذایی استفاده می شود .

 

اسید سیتریک در لواشک به عنوان نگهدارنده و تشدید کننده ترشی کاربرد دارد . لواشک در هرم غذایی نقش زیادی امروزه دارد خواص میوه‌ها مانند فیبر و رنگدانه‌های آنتی اکسیدانی در لواشک‌ها هم وجود دارد و املاح میوه‌ای که به صورت لواشک یا آلوچه درمی‌آید، نه تنها کم نمی‌شود؛ بلکه با جوشاندن، تغلیظ و خشک کردن، افزایش می‌یابد.

 

از طرف دیگر، بسیاری از افراد که نمی‌توانند هر روز میوه با خودشان به محل کار و تحصیلشان ببرند، می‌توانند لواشک را جایگزین میوه کنند.

  
   
خانه اصلی::درباره ما::محصولات::ارتباط با ما