جزئیات محصول      محصولات » فروش گوارگام هندی - وارد کننده جهان شیمی

فروش گوارگام هندی - وارد کننده جهان شیمی


جهان شیمی صمغ گوار یا گوارگام از کشور هند وارد مینماید که میتوانید جهت کسب اطلاعات در مورد خرید و فروش گوارگام هندی با تلفنهای شرکت جهان شیمی 88317033 و 88848547 و یا با مدیریت فروش مهندس شناسی 09121576285 تماس حاصل فرمائید.


گوارگام چیست ؟ کاشت گیاه گواربرای نخستین بار به کشور هندوستان برمی گردد.مقاومت بالای گیاه گوار دربرابر شرایط سخت جوی نظیر کم آبی- زمینهای سنگی - تابش شدید نور آفتاب عوامل مؤثر در انتقال کاشت این محصول به ایالت متحده امریکا در سال 1903 میلادی وزیر کشت قرار دادن حجم وسیعی از زمینهای تگزاس و اوکلاهاما در سال 1950 میلادی جهت بهره برداری تجاری بوده است .

امروزه تولید عمده این ماده در جهان در کشورهای هند، پاکستان و امریکا صورت  می پذیرد.شایان ذکر می باشد که گیاه گوار در استرالیا و افریقا هم به میزان کم کشت داده میشود.

 80%گوار مصرفی در جهان در کشور هند واز این میزان 70% در ایالت راجستان و درنهایت می توان گفت که60% مربوطه تنها در شهر جادپور این ایالت تولید می گردد.

فراوری صمغ گوار(Guar gum):

کاشت این گیاه از اواخر ماه جولای در هند آغاز شده و قبل از شروع اولین بارش، در ماه نوامبر برداشت محصول آغاز می گردد.دانه های گوار در صورت مرطوب بودن به هنگام برداشت باید خشک گردد و این امر سبب کاهش چشمگیر خواص گوار می شود. بسته به شرایط آب و هوایی این فاصله زمانی در کشور هند حدود 90 روز و در ایالات متحده حدود 20 الی 25 هفته می باشد.

آبیاری این گیاه تنها در دو نوبت،یکی به هنگام جوانه زدن و دیگری به هنگام میوه دادن آن انجام میشود.تابش شدید نور خورشید و هوای خشک ،نیازهای اصلی این گیاه جهت رویش مناسب می باشند.

بلندای این گیاه گاه به 1 الی 2 متر رسیده که در روی ساقه های نسبتاً عمودی آن حدود15cm)،حدود 6 الی 9 دانه 2-3mm)) می روید. 14-16% از حجم دانه هارا پوست واز40-46% آنرا گوار تشکیل داده که این دانه ها معمولادراسید سولفوریک یاآب خیسانده شده یاتا حدودی آنرا سوزانده وسپس توسط آسیاب عمل جدا سازی پوست از گوار صورت می گیرد.

آنگاه ماده درون آنرا آسیاب کرده وپودر سفید مایل به زرد رنگ ، بی مزه ای که گوار گام نامیده می شود بدست می آید       .                                            

کاربرد گوارگام : Guar Gum

گوار گام بسته به شرایط دمایی مختلف ،مدت زمان خیس خوردن، PH های متفاوت، سرعت پخش سازی پودر در حلال، غلظت کاربردی و مش ذرات گوار میزان رطوبت پذیری ماده فوق در حلالهای گوناگون  غلظتهای متفاوتی را ایجاد می کند.

سهولت استفاده از گوارگام در صنایع ،به علت پخش وهیدراته شدن سریع آن در آبهای سرد و گرم ، همچنین استفاده از ماده فوق جهت رسیدن به غلظت های مناسب ، بدون حرارت ایجاد لایه فیلم مانند و مقاومت بالا در برابر روغن وچربیها و حلالها و گاه افزایش قدرت جذب آب در محصولات و غیره سبب گردیده است تا از این ماده در طیف وسیعی از امولسیفایرها نرم کننده ها و استبلایزرها استفاده گردد .        

درذیل به چند نمونه از کاربرد گوارگام در صنایع گوناگون اشاره شده است .


1-صنایع غذایی :کاربرد این ماده در این صنایع به عنوان عامل ژل کننده – ویسکوز دهنده وافزاینده غلظت –عامل کلودینگ وچسباننده وپایدار کننده وگاه جهت حفظ رطوبت موجود در فیبرهای محصول می باشد.

 نظیر کارخانجات تولید بستنی –نوشیدنی –عصاره –شیرهای طعم دار –شیر کاکایو-پودینگ – مربا- ژله- نان –بیسکویت –سوسیس –ژامبون – مایونز- ماکارونی و.....

2-صنایع دارویی :کاربرد این ماده به عنوان عامل سوسپانسیون کننده محلولها ،عامل چسباننده و متلاشی کننده قرصها و محصولات جامد می باشد. نظیر کارخانجات تولید کرم،خمیر دندان ،شامپو،نرم کننده و ژل و خمیر ریش و داروهای خوراکی ، صابون مایع و......

3- همچنین از این ماده در صنایع کاغذ سازی ،نساجی ،رنگ سازی و ساخت مواد منفجره و حشره کشها و صنعت نفت و پتروشیمی استفاده میشود.

گوارگام بعنوان غلظت دهنده در انواع سس ها نیز استفاده می شود. 

گوارگام به عنوان جاذب و نگهدارنده آب در مواد غذایی کاربرد دارد. (حفظ رطوبت و همچنین بالا بردن ویسکوزیته ) 

گوارگام جهت جلوگیری از تفکیک مواد غذایی کاربرد دارد.( به اصطلاح بریدن )‌ 

گوار جهت جلوگیری از جدا شدن روغن از مواد غذایی نیز بکار میرود. 

گوارگام جه بالا بردن قابلیت ترد بودن محصولات غذایی نیز کاربرد دارد(بخصوص در کیک و شیرینی) (جلوگیری از نم گرفتن ) 

بهبود طعم و مزه مواد غذایی در دهان از دیگر مصارف گوار میباشد 

گوار کم بو و محلول در آب است و به عنوان امولسیفایر، تثبیت کننده ، استابیلایزر و غلیظ کننده در صنایع پخت به کار می روند. 

یکی از اجزای تشکیل دهنده استابیلایزهای بستنی و سایر استابیلایزرها گوارگام میباشد. 

گوارگام به همراه سایر صمغ ها خاصیت ژل کنندگی دارد.

گوارگام بیاتی (رتروگراداسیون ) نان ، انواع کیک و محصولات پختنی را به تعویق می اندازد.


گوار برای بالا بردن قابلیت جذب آب خمیر استفاده میشود.
گوار جهت جلوگیری از تشکیل کریستال یخ در هنگام پائین آوردن دمای محصولات غذایی کاربد دارد.
گوارگام بعنوان تثبیت کننده نیز میباشد.
گوارگام جهت بالا بردن زمان ماندگاری محصول غذایی نیز کاربرد دارد.


  
   
خانه اصلی::درباره ما::محصولات::ارتباط با ما