جزئیات مقالات      مقالات » BOILED SWEETS آبنبات

BOILED SWEETS آبنبات


 BOILED SWEETS آبنبات

این نوع آبنبات و یا موادی از این قبیل با گرم کردن محلول شکر باکرم تارتار بر روی شعله در حرارت بین ۱۵۵ - ۱۴۹ سانتیگراد تهیه می شود.

کرم تارتار برخی از قندها را اینورت می نماید و محصولی که شامل مخلوط ساکارز، دکستروز و فروکتوز با ۹۷ درصد مواد جامد، که میتواند رنگی، معطر و یک فرآورده شیشه مانند شفاف باشد، به دست می آید. نقش کرم تارتار به زمان و دمای جوشاندن بستگی دارد و نتایج حاصله متغیر خواهد بود.

به علاوه این آبنباتها بر اساس قند اینورت بسیار رطوبت پذیر بوده و وقتی در معرض هوا قرار میگیرند بسیار چسبنده می شوند. شربت گلوکز چسبندگی کمتری در آبنباتها ایجاد میکند. ترکیب شربت گلوکز - شکر یا شربت گلوکز - شکر - قند اینورت هم اکنون در سطح جهان مطرح است.

نسبت شکر به گلوکز میتواند از ۷۰٪ شکر و ۳۰٪ گلوکز تا مخلوط نصف به نصف متغیر باشد. گرمای حاصل از ذغال سنگ جایش را به گرمای حاصل از گاز داده است اما مناسبترین وسیله گرمایی بخار است که مبدل های حرارتی بسیار کارا و یا او اپراتورهای تحت خلاً مورد نیاز میباشد.

ابتدا ظروف خلاً مقطعی وارد بازار شد اما بزودی جایشان را به دستگاههای برقی دادند. شربت درون لوله هایی به قطر ۲۵ الی ۳۰ اینچ داخل گیرنده خلا جایی که رطوبت تبخیر می شود، قرار میگیرد. با این نوع وسیله گرمایشی سطح رطوبت بسیار کم میگردد (برای مثال ۱٪) به دلیل خنک کن او اپراتور دمای محصول حدود ۱۳۲-۱۳۸C است.

روش دیگر تشکیل یک لایه فیلم بسیار نازک از شربت در داخل یک استوانه گرم شده است که با چرخش تیغه های لبه دار انجام می شود. این وسیله گرمایشی می تواند دمای ۱۵۰C را ایجاد کند و تحت شرایط خلا برای بهبود تبخیر عمل نماید. تخلیه از هر دو نوع وسیله گرمایشی میتواند به صورت دستی و یا با پمپ صورت میگیرد.

شکر حاصل از وسایل گرمایشی با خلاً بالا چسبناک و پلاستیک مانند میباشد. رنگ خوراکی و مواد افزودنی شیمیایی مناسب، همراه مواد قبل از اینکه مواد داخل پاتیل و یا ماشین خمیرگیری ریخته شوند، همراه می شوند. اسید (معمولاً اسید سیتریک هیدراته) برروی مواد ذوب شده پاشیده میشود و نهایتاً یکنواختی پخش در محصول نهایی در ماشین خمیرگیری، به دست می آید.

تودهٔ پلاستیکی معمولاً به شکل یک رشته طناب در می آید و آنها را به قطعات کوچک و هم اندازه در می آورند و که به شکل قرص میباشند. بعد خنک شدن آبنباتها را در بسته های ضد رطوبت تا حد ممکن بسته بندی میکنند (بخصوص اگر کمی گرم باشند.) 
   
خانه اصلی::درباره ما::محصولات::ارتباط با ما