جزئیات مقالات      مقالات » بدرود گوارگام ؟! فروش گوارگام هندی - جهان شیمی

بدرود گوارگام ؟! فروش گوارگام هندی - جهان شیمی


جهان شیمی گوارگام از کشور هند وارد مینماید که میتوانید جهت کسب اطلاعات در مورد خرید و فروش گوارگام هندی با تلفنهای شرکت جهان شیمی 88317033 و 88848547 و یا با مدیریت فروش مهندس شناسی 09121576285 تماس حاصل فرمائید.
گوارگام چیست ؟ مدت زمان زیادی نیست که گوآرگام بعنوان یکی از مقرون بصرفه ترین گام ها برای استفاده در صنایع غذا و نوشیدنی در نظر گرفته می شد. مصارف آن برای تغلیظ سازی، نگهداری رطوبت و طعم دهانی باعث شد تا در بسیاری از غذاهای فراوری شده مدعی خوبی باشد.برای تولید کنندگان غذا و نوشیدنی این امر که گوار تبدیل به هیدروکلوئید شده است امری ناخوشایند است. شکستگی هیدرولیکی و یا Fracking  پروسه ای است که طی آن سیالات در فشار بالا به زمین تزریق می شوند تا گاز و روغن طبیعی از منابع دست نیافتنی آب استخراج شوند. حتی با وجود موانع طبیعی این روند در ایالات متحده با موافقت مداوم دولتی و ظهور روش Fracking  افقی در حال پیشرفت است.( سابقا ّ Fracking  فقط از طریق حفاری عمودی انجام می شد.)استفاده گوآرگام در Fracking  بعنوان یک عامل موثر، اشتیاق کشاورزان را برای فروختن محصولاتشان به کمپانی های سرمایه دار نفتی بیشتر کرده است. این کمپانی ها چیزی حدود 250.000 تن گوآر را سالانه استفاده می کنند. همانطور که انتظار می رود، صنعت روغن نیز به میزان زیادی قیمت ها را بالا خواهد برد.طبق گفته Dennis Seisun  موسس و نماینده IMR International ، سابقا صنایع غذایی چیزی حدود 50-90 سنت بر پوند برای گوآرگام پرداخت می کرده است. ولی در اواخر فوریه قیمت گوآرگام در واقع بالای 7 دلار بود. قیمتی که برای کشاورزان هند ( جایی که عمده گوآرگام از آنجا تامین می شود) بسیار خوب تمام شد.


بدرود گوارگام

 

Seisun  همچنین افزود: "با این قیمت ها هر کس در هند دست به کشت گوآر خواهد زد. من پیش بینی می کنم که تولید در هند افزایش خواهد یافت.  ولی تقاضا ادامه پیدا می کند تا از تولید پیشی بگیرد. بنابراین قیمت های بالایی که امروزه داریم تا به فصل بعدی کاشت با ما خواهند ماند. به جای گوآر ارزان، متخصصین فرمولاسیون باید به دنبال جایگزینی برای هیدروکلوئید ها باشند. ولی هر ماده اولیه ای نمی تواند جایگزین مناسب هر نیازی باشد. حلالیت در آب سرد، تغییرات PH  و تاثیر طعم فقط فاکتورهای کوچکی برای هر ماده اولیه انتخابی می باشند."تامین کنندگان هیدروکلوئید در این شرایط تخصص پیدا می کنند و می توانند به متخصصین فرمولاسیون برای جایگزین کردن گوآر کمک کنند.Josh Brooks  افزود: "متخصصین فرمولاسیون جلوی ضرر تولیداتشان را می گیرند تا زمانی که بتوانند جایگزینی پیدا کنند. در خانواده گوآرگام – خانواده گالاکتومانان-  صمغ tara ، صمغ شنبلیله، صمغ loucast bean  ممکن است جایگزین های مناسبی باشند. از آنجایی که این ها گالاکتومانان هستند، می توانند مشابه عمل کنند ولی تماما مشخصه های فرمولاسیون و مشخصه های کاربردی هستند که مهم اند. ما متخصصین فرمولاسیون را از جهت تکنیکی در این روند یاری می کنیم.با کمک متخصصین گوآر، آینده ای بدون گوار شاید راحت تر از چیزی باشد که تصور می رود."صمغ کتان: بحران گوآر باعث شده  تا تجارت هایی برای جایگزین کردن گوآر با مواد غیر معمول دیگری ایجاد شوند. مثلا ژل دانه Chia( Salvia hispanica) که منحصرا توسط  BI Nutraceuticals  تامین می شود و یا حتی دانه کتان (Linum usitatissimum)  نیز جایگزین خوبی است.اگر کتان را در آب قرار دهید بعد از چند دقیقه روند تشکیل ژل نمایان خواهد شد. این توانایی کتان جزئی از چیزی است که منجر به سری Optisol 5000  شد که یک خط زنجیره شبه هیدروکلوئیدی تخم کتان است که جزء Glanbia Nutritionals  است. ما مطمئن نیستیم که چگونه Optisol  کیفیت روند ژل شدن را تضمیم می کند که شبیه به تخم کتان عادی نیست. این عمل کاری اختصاصی است ولی شاید با کیفیت پروتئین و فیبری که کتان دارد در ارتباط است. علاوه بر اینکه این روند ایده ای جدید برای جایگزینی گام است، باعث می شود که مشتری از خواص کتان و محتوای امگا 3 آن مطلع شود.Glanbia می گوید که Optisol 5000  کاربرد وسیعی دارد ولی بطور خاص برای محصولات پخته شده مناسب است. دانه کتان به محصولات پختنی، طعم خاصی می دهد و حتی در محصولات بدون گلوتن هم به دنبال این طعم می گردند. 


 


  
   
خانه اصلی::درباره ما::محصولات::ارتباط با ما